Počet účastníkov podujatia Darts Slovak Open postupne rastie a medzi registrovanými hráčmi sa objavili prvé zaujímavé mená. Veľkým ťahákom turnaja bude opäť účasť populárneho callera Russa Braya. Vstup pre divákov je voľný.

Medzinárodný šípkarský turnaj Darts Slovak Open napíše v závere februára svoju druhú kapitolu. Po úspešnom prvom ročníku sa podujatie do svojej veľkosti ešte rozrastie a hráčov čaká bohatý program, ktorého súčasťou budú aj dva rankingové turnaje WDF/BDO.

Darts Slovak Masters, zaradený do B kategórie BDO sa rozohrá už v piatok 22. februára. Hlavný turnaj víkendu, Darts Slovak Open bude zahájený v sobotu 23. februára. V ten istý deň sú naplánované aj finálové časti oboch turnajoch.

Účasť potvrdili aj majstri sveta BDO

Medzi prihlásenými hráčmi sa viac ako mesiac pred začiatkom turnaja začínajú objavovať zaujímavé mená. Svoje umenie predvedie v Šamoríne majster sveta organizácie BDO z roku 2015 Scott Mitchell. Chýbať nebude ani víťaz Winmau World Masters a účastník PDC Grand Slam of Darts Adam Smith-Neale či vlaňajší finalista turnaja Martin Phillips.

Ženský turnaj bol v minulom roku nabitý hviezdami a všetko nasvedčuje tomu, že tomu bude tak aj tentoraz. Do x-bionic® sphere sa chystá najväčšia postava ženských šípok histórie, držiteľka rádu britského impéria a 10-násobná svetová šampiónka Trina Guliver MBE.

Medzi registrovanými ženami sa nachádzajú aj niekoľkonásobné účastníčky majstrovstiev sveta v Lakeside Paula Jacklin a Vicky Pruim či ďalšia z výrazných postáv ženských šípok Angličanka Deta Hedman, ktorej účasť je kvôli tomu, že nastúpi aj v PDC Q-School zatiaľ otázna.

Pódiové zápasy bude rozhodovať Russ Bray

Fanúšikov šípok určite poteší, že účasť na Darts Slovak Open 2019 opäť potvrdil najpopulárnejší caller sveta Russ Bray. „The Voice“, ako znie jeho prezývka, predvedie svoj chraplavý hlas a nenapodobiteľné „ooooonehundred and eighty“ počas sobotného vyvrcholenia turnaja.

61-ročný Angličan rozhodoval vo svojej viac ako dve dekády trvajúcej profesionálnej kariéry mnohé zápasy, ktoré možno zaradiť medzi najvýznamnejšie v šípkarskej histórií. Na svojom konte má zahlásených aj 14 televíznych 9-šípkových zatvorení.

Pre všetkých divákov, ktorí majú záujem vidieť skvelé šípky a stretnúť naživo mnohé hviezdy tohto športu je vstup na turnaj voľný. Príďte si vychutnať svetové podujatie na Slovensku a strávte príjemný víkend v priestoroch x-bionic® sphere.